ЕКГ у Львові (Електрокардіограма)
Електрокардіограма 12 каналів – початковий метод діагностики, який дозволяє виявити зміни окремих ділянок серця у спокої, а також виявити порушення серцевого ритму. Кардіограма серця – це безболісний метод діагностики, допомагає діагностувати багато загальних проблем із серцем у людей різного віку. ЕКГ у Львові дозволяє виявити інфаркт, блокада серця, екстрасистолія, миготлива аритмія, тріпотіння передсердь, синусова тахікардія, брадикардія, кардіосклероз, ішемічна хвороба серця.

Електрокардіограму використовують, як початковий метод діагностики, щоб виявити зміни серця при таких хворобах:
- Гіпертонічна хвороба
- Серцева недостатність
- Ішемічна хвороба серця
- Після інфаркту міокарда
- Ревматизм
- Блокада серця
- Аритмії серця
- Цукровий діабет;
- Дифузний токсичний зоб
- Гіпотиреоз
- Анемія
- Після перенесеного інсульту
- Після запалення легень
- Після ангіни чи скарлатини
- Після КОВІД інфекції
- Перед будь-яким хірургічним втручанням
- Після будь-яких операцій на серці.
ЕКГ серця потрібно проводити 1-2 рази на рік усім людям після 35-40 років (при відсутності скарг).
- біль у грудях;
- запаморочення;
- підвищене серцебиття;
- пришвидшене серцебиття, не пов’язане з емоційною і фізичним навантаженням;
- пришвидшений пульс;
- знижений пульс
- задишка;
- перебої в роботі серця;
- біль і дискомфорт в області серця;
- підвищення артеріального тиску;
- часті запаморочення;
- наявність шумів в серці;
- слабкість, втома або зниження здатності до фізичних вправ.
Якщо ваші симптоми, як правило, з’являються та зникають, вони не можуть бути зафіксовані під час стандартного запису ЕКГ. У цьому випадку лікар може рекомендувати Холтер моніторування – метод діагностики, під час якого записується безперервна ЕКГ протягом 24 (48, 72) годин, або ЕКГ з навантаженням, щоб виявити приховані зміни. Дані методи можуть бути більш інформативними.
Для стандартної електрокардіограми не потрібна спеціальна підготовна. Повідомте свого лікаря про будь-які ліки та добавки, які ви приймаєте. Це часто може вплинути на результати тесту.
Стандартна ЕКГ займає кілька хвилин.
- електрокардіограма проводиться лежачи. Лікар прикріплює 12 датчиків (електродів) на грудній клітці та на боках ближче до тазу (жінкам можна залишатись в бюстгальтері або футболці якщо це не заважає електродам);
- електроди (це липкі одноразові пластини, які підключаються до апарату ЕКГ) реєструють електричні сигнали, від яких скорочується серце;
- комп’ютер записує інформацію та відображає її у вигляді хвиль на моніторі або на папері.
Під час тесту ви можете нормально дихати, але вам потрібно буде лежати нерухомо. Переконайтеся, що вам тепло і ви готові лежати на місці. Рухи, розмова або тремтіння можуть спотворити результати тесту.
Лікар перегляне інформацію, записану апаратом ЕКГ, і виявить будь-які проблеми із серцем, зокрема:
Частота пульсу. Зазвичай частоту серцевих скорочень можна виміряти, перевіривши пульс. ЕКГ може бути корисною, якщо пульс важко відчути або занадто швидкий або занадто нерегулярний, щоб точно підрахувати. ЕКГ може допомогти лікарю визначити надзвичайно швидкий пульс (тахікардія) або незвично повільний пульс (брадикардія).
Ритм серця. На ЕКГ можна виявити порушення серцевого ритму (аритмії). Ці стани можуть виникати, коли будь-яка частина електричної системи серця не працює. В деяких випадках ліки, безрецептурні ліки від застуди та алергії, можуть спровокувати аритмію.
Серцевий напад (інфаркт). ЕКГ може показати серцевий напад, який настав та триває. Зображення на ЕКГ можуть вказувати, яка частина вашого серця була пошкоджена, а також ступінь пошкодження.
Недостатнє надходження крові до серця та кисню. ЕКГ, зроблена під час симптомів, може допомогти лікарю визначити, чи біль у грудях спричинений зменшенням припливу крові до серцевого м’яза, наприклад, при болях у грудях при нестабільній стенокардії.
Структурні відхилення. ЕКГ може дати підказки щодо збільшення камер або стінок серця, вад серця та інших серцевих проблем.
Якщо ваша електрокардіограма нормальна, вам можуть не знадобитися будь-які інші обстеження. Якщо результати показують порушення роботи вашого серця, вам може знадобитися інше більш детальне обстеження серця, наприклад Холтерівське моніторування, Добове моніторування тиску, ЕКГ з навантаженням, або УЗД серця та сонних артерій.